Otomatik Kapı

otomatik kapı

Fotoselli Kapı sistemlerinde en çok tercih edileni yana kayar modelidir. Hatta %98’i diyebiliriz. Diğerleri ise dairesel yana kayar otomatik kapı, teleskobik, döner otomatik kapı sistemleridir. En hesaplı olanı yana kayar dır. Yana kayar fotoselli kapı sistemlerinde de en çok tercih edileni iki sabit iki hareketli kanat tipidir.

Fotoselli kapı için net genişlik önemli bir detaydır. Genişlik için en ideal mesafe 160-180cm’dir (sabit kanatlar ile 320-360). En ideal yükseklik de 210-220cm gibidir. Bu yüksekliğin üstü sabit düşünülmelidir.

Kilit sistemi piyasada genellikle mekanik tercih edilir. Ek bir maliyet getirmez. otomatik kapı için düşünülen yer akşamları güvenli değilse önüne kepenk veya ferforje korkuluk düşünülmelidir.

Değerli mimarlarımıza dikkat etmeleri gereken bir noktayı burada belirtmek istiyoruz: Tasarımlarında Fotoselli kapıyı düşünüyorlarsa rüzgar faktörüne dikkat etmelidirler. Düşünülen yerin önü açık arazi ise ve kuvvetli rüzgar var ise otomatik kapıyı düşünmemelidirler ,veya Fotoselli kapı içte kalmalı önüne bir rüzgarlık tasarlanmalıdır.

Otomatik kapı konusunda daha detaylı bilgiyi teknik ekibimizden alabilirsiniz.